Dijital Sekreter Faydaları Nelerdir?
Ekim 16, 2020
Paylaşımlı Ofis Nedir Ne İşe Yarar?
Ekim 21, 2020

Tanınmış  büro türü durumuna gelen dijital bürolar, çalışanlara klasik büro ile kıyaslandığında çoğu yarar sunuyor. Dünya genelinde oldukça süregelen olan dijital bürolar ülkemizde de çoğu şahıs doğrultusunda seçenek olarak sunuluyor.
Dijital Büro Nedir?
İşlerini genellikle ev  veya iş yeri dışından yürüten, freelance ve web merkezli işlerle ilgilenenler içinde yasal adres, sekreterlik ve etkileşim hizmetleri  olmak suretiyle çoğu görev yayınlayan iş modeline dijital büro deniyor.
Çalışanlara fiziki ofisleri bulunmadığı durumda prestijli bir iş adresi kazandıran dijital büro hizmeti, şirket kurabilmek içinde ihtiyaç duyulan  yasal adres zorunluluğunu da  sağlamış oluyor. Böylece hem yasal olarak firma adresiniz olurken, postalarınız, gönderileriniz ve telefonlarınız da profesyonel  ekip doğrultusunda sizin adınızla karşılanarak size iletiliyor.
İsteğe göre toplantı salonu kiralama olanağı da yayınlayan dijital büro şirketleri, istek belirttiğinizde müşteri toplantılarınız ya da işe alım toplantılarınızda da fiziki ofisiniz gibi kullanıma uygun. Merkez ofisleri dışındaki  yerde şube açmak isteyen firmalar çoğunlukla bu ofisleri yanlızca senenin belirli günlerindeki toplantılar içinde  kullanabiliyor.
Klasik Ofislere Göre Farkları Nelerdir?
Dijital büronun klasik büroya göre en önemli yararını ekonomik istikametten görebilirsiniz. Klasik  büroda çalışmalarınızı yürüttüğünüzde kira, elektrik, telefon gibi çoğu hususta masraf yapmanız gerekiyor. Sanal bürolarda ise yanlızca maaş tek değer ödeyerek, karşılığında büro adresi ve sekreter ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün.
Yeni tek iş kurarken kafi anapara birikimine sahip olmayan girişimciler içinde ehemmiyetli tek bütçe üstünlüğü yaratan sanal büro anlayışı, düşük bütçelerle kendisi işini kurmak isteyen girişimcilerin imdadına koşmuş oluyor.
Neden Haneden Çalışmak adına Dijital Büroyu Seçenek Etmelisiniz?
Evden çalışmak da nihai senelerde çoğu girişimcinin seçenek ettiği tek olgu ama iş adresi olarak ev adresinin görünmesi kimi açılardan problemlere yol açabiliyor. Bunların başında ehemmiyetli tek müşteriniz sizi ziyaret etmek istemesi geliyor. Müşterilerinizi hanenizde ağırlamak istemezsiniz. Bu sebeple iş adresiniz olarak evinizi göstermeniz devasa tek mesele olur. Dijital büro kiraladığınızda ise dilediğiniz vakit kısa zamanlı toplantı odası kiralayabilir ve görüşmelerinizi defa henüz saygın ve profesyonel tek ortamda yapabilirsiniz.
Ayrıca haneden çalışmanın tek farklı sorunu de siz evde olmadığınızda telefonlarınızın, posta ve gönderilerinizin teslim alınması ve cevaplanması olası olamayabilir. Meğer dijital bürolar sizin adınıza telefonlarınızı cevaplamanın yanında size gelen posta ve gönderileri de teslim alarak sizi bilgilendiriyorlar.
Dijital Büroların Ehemmiyetli Faydaları
Dijital büro lokasyonları şehirlerin merkezi ve saygın noktalarında yer alıyor. Böylece oluşturduğunuz yasal adres, müşteri görüşmeleri ve etkileşim yönünden pozitif tek imaj yaratıyor ve işinizin başarısına katkı sağlıyor. Sanal bürolarda belirli zamanlarda tertip eden etkinliklere katılarak eğlenceli vakit geçirebilir ve işlerle, çalışma hayatıyla alakalı malumat alışverişinde bulunabilirsiniz.