Çağrı Merkezi Nedir?
Aralık 25, 2019
Sabit Numara Tahsis Etmenin Avantajları
Aralık 27, 2019

Ip Telefon Nedir ? Sip Telefonu Nedir?

“IP telefonu” terimi, internet protokolü, internet veya intranet aracıyla sesli irtibatı sağlayan bir telefon anlamında kazanç. Biri sıklıkla VoIP üzerinden sesli telefon VoIP veya VoIP telefonlarından konuşuyor. IP telefonu, benzer ses sinyallerini dijital sinyallere dönüştürür ve bunları İnternet Protokolü ile aktarılabilen bilgi kutularında kutular.

IP telefonları ekipman makineleri olarak ve ayrıca saf bir yazılım çözümü olarak asıllaştırılabilir. Bir yazılım IP telefonu, bir bilgisayara yüklenen ve ses bilgisini değiştirmek için internet irtibatını kullanan bir programdır. Bilgisayar ayrıca bir mikrofon , hoparlör veya kulaklık gerektirir. VoIP makinelerini rastgele bir internet iletişiminde her zaman çalıştırmak muhtemel olduğu için, IP telefonlar da göçebe olarak kullanılabilir.

Geleneksel telefonları uygun bir adaptörü kullanarak VoIP telefonlarına çözümlemek de muhtemeldir. Kullanıcının, konvansiyonel, analog veya dijital telefon iletişimlerinde öbür katılımcılarla bir IP telefonu kullanarak irtibat kurabilmesi için, seslerden bilgi ağlarına geçiş yapmayı veya tersini hakikatleştirmeyi sağlayan özel ağ geçitleri alakalı ağlara kurulmuştur.

VoIP telefonunun büyük bir avantajı, bu teknolojinin kullanıcılarının sadece bir ağ irtibatı gerektirmesidir. Tüm bağlantı süreci bu internet irtibatı üzerinden asıllaştırılır. Bu biçimde altyapı ve ağ irtibatlarının maliyetlerini en aza indirgemek olasıdır. İp Santral sistemleriyle ip telefonları kolaylıkla kullanabilirsiniz, dilerseniz bulut ip santralleriyle de kullanabilirsiniz.