Dijital Sekreteri Neden Tercih Etmelisiniz ?
Ocak 2, 2020
IP Telefon Santrali Kullanmak İçin Neden
Ocak 6, 2020

IP Üzerinden Ses Nedir?

Businesswoman speaking on the phone and browsing online


Internet Protokolu üzerinden Ses, Internet Protokolu üzerinden Ses ile aynı şeydir ve Voice over Internet Protocol olarak bilinir. IP üzerinden ses, ses trafiğinin, internet bazlı şebekeler üzerinden yayınımına denir. Internet Protokolu (IP), orijinal olarak veri ağları için tasarlanmıştı ve onun başarısının ardından bu protokol, ses şebekelerine de adapte edildi. Internet Protokolu üzerinden Ses geleneksel Public Switched Telephone Network ‘ü kullanırken elverişsiz ya da tatbiki pahalı olan işleri yerine getirir ve servisleri sağlar: * Aynı genişbant telefon hattı üzerinden birden fazla telefon görüşmesi iletilebilir. Bu şekilde, Internet Protokolu üzerinden ses, iş yerlerine telefon hatları eklemeyi kolaylaştırır.

* Telekomünikasyon şirketleri tarafından, çağrı göndermek, arayanın kimliği ya da otomatik geri arama gibi ekstra ücretli özellikler, Internet Protokolu üzerinden ses teknolojisi ile basittir.

* Birleştirilmiş iletişim, Internet Protokolu üzerinden ses teknolojisi ile güvenceye alınmıştır. Çünkü internette mevcut olan, video görüşmesi, mesajlaşma gibi diğer servislerle entegrasyonunu mümkün kılar.


Bunlar ve Internet Protokolu üzerinden sesin diğer birçok avantajı sayesinde, işyerleri çok şaşırtıcı bir hızda Voice over Internet Protocol Telefon Sistemlerine geçiyor.