Sanal Sekreter Nedir?
Kasım 26, 2020
Sanal Sekreter Ne İşe Yarar ?
Kasım 30, 2020

• Belediyeler ev adresinizin büro olarak kullanıldığını tespit ederlerse su ve temizlik vergisi maliyetlerinizi artıracaklardır. Zira haneler içinde yapılan su ve temizlik vergisi tarifeleri  düşüktür.
• Birçok müşteriniz büronuzu görmek isteyecektir. Saygın  iş adresi işinize de hem prestij hem de profesyonellik katacaktır.
• Siz evde değilken telefonlarız yanıtlanmayacak ve kargolarınız teslim alınamayacaktır.
• İşiniz büyüdüğünde ve büyük büro alanına gereksinim duyduğunuzda adresiniz, telefonunuz ve belki de vergi daireniz değişikliğe uğramak mecburiyetinde olacaktı. Sanal ofisten hazır büro kiralamaya geçerek işiniz büyüdükçe büronuzu de büyütmeniz olanak dahilindedir.
• Evinizi resmi işyeri adresiniz olarak kullanabilmeniz için bütün komşularınızın rızasını almanız gereklidir. Zira yasal olarak tek bir komşunuz dahi itiraz etse apartmanda yasal olarak işyeri açılamaz.
Sanal Büro Geleneksel Büro Karşılaştırması
Öncelikle geleneksel  büro tuttuğunuzu düşünelim. Sanal bürolar çoğunlukla merkezi konumları olan, lüks iş merkezlerinde bulunurlar. Sanal büro kiralama bedeliyle aynı konumda ve aynı şıklıkta  büro kiralanması imkansızdır.  Kuşkusuz bu vaziyet da müşteri ziyaretleri, toplantılar esnasında işinizi negatif etkileyecektir.
Buna karşın yeniden  classic  büro içinde kat be kat  kira ödemeniz gerekecektir. Ayrı olarak harcamalarınız yanlızca kirayla da bitmez. Emlak komisyonu, depozito, aidat, telefon, web, su, elektrik, sekreter aylığı gibi  çoğu gideriniz olacaktır.
Sekreter tutmazsanız siz ofis içiresinde değilken ziyaretçilerinizin karşılanması, telefonların cevaplanması ve  kargoların teslim alınması gibi sorunlarla karşılaşacaksınız. Sanal büro opsiyonunda ise bu tip sorunlarınız olmayacaktır.
Sanal büro kimler için uygundur?
Sanal büro, çalışma müddetinin büyük kısmını büroda geçirmeyen, mobil olarak gayret gösteren, mesaisini dışarıda müşteri ziyaretleri ya da saha çalışmalarıyla yaşamış veya  haneden emek gösteren fakat bu arada saygın  adrese sahip olmak isteyen şahıslar içinde idealdir.
Evden çalışanlar sanal büro kiralayarak yanlızca saygın  adrese sahip olmakla kalmaz bu arada telefon cevaplama, yönlendirme, posta ve kargoların teslim alınması gibi hizmetlerden de yararlanabilir.
Sanal Büronun Avantajları
Sanal büronun en önemli üstünlüğü classic  büroya göre karşılaştırılamayacak oranda ekonomik olmasıdır. Classic  büroya göre  daha uygun fiyatlı olmasının yanında şirket adresi olarak evinizi göstermekten de  daha saygın ve profesyonel çözümdür.